X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

خاورمیانه،اسلام سیاسی و عصر روشنگری!

بیشتر مردم کشور های خاور میانه درگیر جنگ های داخلی هستند و یا اگر کشورهایی مستقیما در گیر جنگ نباشند دراثر این جنگ ها شدیدا لطمه و آسیب دیده اند. دسته ها و گروه های بزرگی از گرایشات مختلف اسلامی که هر کدام خود در حد یک ارتش کلاسیک مجهز ند و نیرو دارند، در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند. بارز ترین نمونه ی آن داعش در سوریه و عراق است که فجایع انسانی زیادی ببار آورده است. جنگ در سوریه و عراق بیش از دویست هزار کشته بجای گذاشته و میلیون ها نفر را آواره کرده است. آوارگی، فقر مضاعف، معلولیت، بیماری، زندگی در اردوگاه های فاقد امکانات، وحشت و … محصولات این جنگ ها هستند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: دوشنبه 25 اسفند 1393 ساعت 15:02 | چاپ مطلب

با دستمزد ۱۳۹۴ گوشت را در خواب ببینید

در حالی که فقط ۶ روز به پایان سال ۱۳۹۳ مانده است، حداقل دستمزد کارگران برای سال ۱۳۹۴ در شورای عالی کار هنوز به تصویب نهایی نرسیده است. به گزارش خبرگزاری کار ایران «علی خدایی» رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی گفته است که جلسه بعدی تعیین مزد ۹۴ روز یکشنبه (۲۴ اسفند) برگزار خواهد شد. 
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: یکشنبه 24 اسفند 1393 ساعت 23:58 | چاپ مطلب

یک اتفاق مهم در جنبش کارگری

در حاشیه “بیانیه تشکل‌های مستقل کارگری پیرامون حداقل مزد”

خبرهای اعتراضات اخیر مربوط به جنبش کارگری، از اعتراض کارگران خودروسازی‌ها گرفته تا اعتراض و اعتصاب معلمان و پرستاران و کارگران پتروشیمی ها و تا اعتراض بازنشستگان ذوب آهن اصفهان، که همه در اعتراض به سطح پائین دستمزدها و تبعیض بودند از اتفاقات مهم جنبش کارگری در یکی دو ماه گذشته بوده اند. این به نظر من دوره دیگری از مبارزه کارگران با رژیم جمهوری فقر اسلامی است. دوره ای که می شود گفت نه جامعه بطور علی العموم و جنبش کارگری بطور اخص در موقعیت چند ماه پیش است و نه جمهوری اسلامی، جمهوری اسلامی چند ماه پیش است. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 21 اسفند 1393 ساعت 19:55 | چاپ مطلب

هشت مارچ روز مبارزه انسانها برای برابری است!!

هویتا هشت مارچ روز مبارزه برای برابری زن مرد در بازار کار، جامعه و کلیه شئونات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.  تاریخا هشت مارس پیام آور حقوق برابر انسانها صرفنظر از جنسیت، که به یمن مبارزات زنان و مردان آزادیخواه برپا شد. به یمن این بحران ذاتی سرمایه داری، سرمایه داران برای جبران مشکلات خود دنیا را به حمامی از خون، آتش  و ویرانی تبدیل کرده اند. در آفریقا دارو دسته های فاشیستی و اسلامی مثل الشباب، بوکو حرام دختران مذاهب دیگر را می دوزدند و مثل برده میفروشند، مورد تجاوزشان قرار میدهند و اخیر دختران ۱۵ و ۱۶  ساله ای که پارسال دزدیدند حال حامله شان کردند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: یکشنبه 17 اسفند 1393 ساعت 21:51 | چاپ مطلب

۸ مارس با پیام‌ها و خواست‌هایش در دستورکار

هشتم مارس، روز جهانی زن، تنها یک رویداد تاریخی نیست. این روز، مبارزات،‌ خواست‌ها و حقوق انسانی نیمی از بشریت را همانند رود جاری،‌ در بستر دارد.هشتم مارس، در روند اعتراض‌ها و فعالیت‌های اقتصادی و سیاسی زنان کارگر شکل گرفت،‌ برآشفت و بر بستر تاریخ و موضوع روز جهانی شد. در آغاز،‌ این مبارزات زنان فرودست و کارگر بود که در روند تاریخ،‌ متراکم گردید و در یک روز تاریخی با پرچمداری زنان بافنده در نیویورک و شیکاگو، زمینه شکل گیری روز جهانی زن شد. هر چند این اعتراض‌ها همانند خیزش روز کارگر در اول ماه مه به شیوه‌ای وحشیانه، توسط نیروهای سرمایه سر کوب شد،‌اما فراموش نگردید. امروزه تقریبا در سراسر جهان،‌ ۸ مارس، به‌عنوان روز اعتراض به نابرابری‌ها و ستم‌هایی که بر زنان وارد می‌آید و هم چنین گرامیداشت یاد کسانی که این مبارزه را شروع کردند و برای بهبود و دگرگونی شرایط زنان جان باختند برگزار می‌شود. اما با وجود مبارزه‌های روزمره انسان‌های آزادیخواه و برابری طلب، زنان هنوز در خانه، محیط کار واجتماع و خیابان مورد انواع خشونت‌ها و ستم‌ها قرار می‌گیرند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 15 اسفند 1393 ساعت 18:45 | چاپ مطلب

ولی فقیه صدای تجمعات اعتراضی معلمان را شنید!

اعتراض گسترده و سراسری معلمان در روز یکشنبه ۱۰ اسفند و حضور کارگران، پرستاران، بازنشستگان و حمایت مردم از این تجمعات نشان داد که نه تنها معلمان بلکه کل جامعه در اعتراض به وضع موجود و قرار گرفتن در منگنه اقتصادی، سیاسی و فشارهای همه جانبه حاکمیت در کنار معلمان هستند. تجمعات گسترده، متحد و یکپارچه معلمان اتفاق مهمی در تاریخ اعتراض و مبارزه معلمان بود و ادامه خواهد داشت. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: چهارشنبه 13 اسفند 1393 ساعت 23:41 | چاپ مطلب

موج جدید اعدام‌ها توسط حکومت جهل و جنایت، ترور و اعدام اسلامی ایران

به نظر می‌رسد که تبه‌کاران و آدمش‌کشان حکومت اسلامی ایران، موج جدیدی از اعدام زندانیان سیاسی را در دستور اقدامات جنایت‌کارنه خود قرار داده‌اند.

محمود بهزادی راد، ‌وکیل برادران دهقانی، در گفت‌وگو با دویچه‌وله خبر اعدام هر شش نفر را تایید کرد. به گفته این وکیل دادگستری، اجساد جهانگیر و جمشید دهقانی به خانواده‌شان تحویل داده شده است. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: چهارشنبه 13 اسفند 1393 ساعت 22:47 | چاپ مطلب

قفس مذهب ؛ زنان و راه رهایی‎

در آستانه روز جهانی زن و با نظری به تحولات زنان جامعه در سالی که روزهای پایانی آن را سپری می نماییم میتوان شاهد بود که جامعه زنان ایران در امتداد سی و شش سال بی حقی ، تحقیر و سرکوب سیستماتیک و به رغم ایستادگی و پی گیری حقوق انسانی خود ، همچنان و بیش از پیش زیر فشار تنگناها و محدودیت های روز افزون استبداد سیاه مذهبی قرار داشته و شریعت خواهان نیز هیچ چهارپایه و منبری را به منظور ترساندن و تهدید و وضع محدودیت های بیشتر برای زنان ترقی خواه و نمایش بربریت خود بدون استفاده نگذاشته اند. 
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: سه‌شنبه 12 اسفند 1393 ساعت 22:37 | چاپ مطلب

موقعیت کنونی زنان در آستانه روز جهانی زن

در حالی به پیشواز روز جهانی زن می رویم که زنان در اقصی نقاط جهان همانند گذشته تحت انواع تبعیض، خشونت، ستم و استثمار قرار دارند. زنان همواره اولین قربانیان نظام ضد انسانی سرمایه داری بوده و هستند. زنان بسیاری در گوشه و کنار جهان در حالی که خود قربانی آسیب های اجتماعی هستند در زندان ها مرگ تدریجی خود و آرزوهایشان را به نظاره نشسته اند. در کشورهای اسلامی زنان کماکان قربانی قوانین ارتجاعی و دینی می شوند و از حقوق اولیه انسانی شان محروم اند. در حالی به استقبال روز جهانی زن می رویم که زنان بسیاری در سوریه و عراق قربانی جنگ و حملات وحوش اسلامی شده اند و داغدار فرزندان و همسران خود هستند، زنانی که دیگر حتی یک سرپناه ندارند و از تمام زندگی فقط ویرانه ای برایشان باقی مانده است و فرزندانی که آینده ای نامعلوم و مبهم در انتظارشان است. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: دوشنبه 11 اسفند 1393 ساعت 21:39 | چاپ مطلب

دفاع از بیانیه مشترک در ارتباط با خواست افزایش دستمزد!

نامۀ سرگشاده به سندیکای شرکت واحد

۱- تشکل های کارگری و فعالان کارگری موجود و شناخته شده که در جنبش کارگری ایران حضور دارند در یک اتحاد عمل، بیانیه ای در ارتباط با دستمزد انتشار داده اند.*

این بیانیه بعد از سال ۱۳۸۸ اولین بیانیه مشترکی است که بر اساس یک اتحاد عمل، حول حداقل دستمزد منتشر شده؛ در این بیانیه آمده است «چنانچه به فوریت فاصله سبد هزینۀ بالای سه میلیون تومانی با حداقل مزد خفت بار ۶۰۸ هزار تومانی پر نشود، روز به روز بر عمق و دامنه اعتراضات کارگران افزوده خواهد شد و ما با اتکا به قدرت اتحاد و همبستگی مان لحظه ای در دفاع از معیشت خود درنگ نخواهیم کرد.» 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: یکشنبه 3 اسفند 1393 ساعت 21:23 | چاپ مطلب