X
تبلیغات
رایتل

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

کارگران مهاجر شیخ نشین ها و شرایط اسفناک زندگی و کار آنها

داستان کارگران مهاجر در شیخ نشین های خلیج فارس و از جمله قطر داستان اعجاب انگیز و دردناکی است. اینکه می گویند، هرجا که بیشتر ثروت باشد فقر هم بیشتر خواهد بود، بیش از همه، در این شیخ نشین ها مصداق دارد. در این شیخ نشین ها ذخایر عظیم زیرزمینی چنان ثروت بی حسابی را در اختیار امیران و خاندان های سلطنتی حاکم بر آنها گذارده که صرف تنها ذره ناچیزی از آن برای بهبود زندگی ملیون های کارگر مهاجری که برای این شیوخ و امیران و خانواده ها و منسوبین آنها ثروت آفرینی می کنند، می تواند نتایج بزرگی را در زندگی آنها ببار آورد. با اینحال، شرایط کار و زندگی در بیغوله های پشت این برج ها و هتل های لوکس و عظیمی که در جای جای این شیخ نشین ها، بدست همین کارگران برپا شده اند، چنان دردناک و غیر انسانی است که صدای اعتراض حتی بخش هایی از خود بورژازی را نیز که نگران برملا شدن بیشتر نقش خائنانه خود وی در این فجایع می باشد، در آورده است. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 16 تیر 1394 ساعت 13:23 | چاپ مطلب

برنامه ششم توسعه دزدی ها !

آیت‌الله خامنه‌ای در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، سیاست‌های کلی برنامۀ ششم دزدی پیشرفته را به او ابلاغ کرد. کلیات برنامۀ ششم بر سه محور اقتصاد دزدان و فن‌آوری دزدی و فرهنگ دزدی تنظیم شده است . خامنه‌ای تأکید می‌کند ، الگوی دزدی اسلامی «بکلّی مستقل از دزدی نظام سرمایه‌داری جهانی است». او «اولویت دادن به دیپلماسی دزدی اقتصادی با هدف توسعه سرمایه‌گذاری خارجی و ورود به بازارهای جهانی» را برای دزدی های قانونی هدف برنامه ششم می‌داند .  
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: شنبه 13 تیر 1394 ساعت 23:16 | چاپ مطلب

تجاوز نظام سرمایه به حقوق زنان در هند

کشور هند  با جمعیت ۱میلیارد  و۲۱۰میلیون نفر در اقتصاد جهانی در رتبه چهارم قرار دارد و تحلیلگران پیش بینی می کنند که درسال ۲۰۲۰ به سومین کشورصنعتی در جهان تبدیل خواهد شد. هم اکنون در هند بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در زیر خط فقرزندگی می کنند. هشتاد درصد مردم  کمتر از دو دلاردر روز و ۳۴ درصد جمعیت کمتر از یک دلار در روز درآمد دارند. طبق گفته سازمان جهانی علیه خشونت بر زنان، هند چهارمین کشور ناامن جهان پس از افغانستان، کنگو و پاکستان برای زنان  است. در سال ۲۰۱۳، از نظر جنسیتی، هند بین۱۳۰ کشور جهان رتبه صد ودهمین را از آن خود کرد. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 9 تیر 1394 ساعت 23:33 | چاپ مطلب