نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

خطاب به هم میهنان عزیز و همه وجدان های بیدار!

مرگ شاهرخ زمانی و شرایط نگهداری زندانیان؛ نامه جمعی از زندانیان سیاسی

 جمعی از زندانیان سیاسی-عقیدتی و همبندیان شاهرخ زمانی، نامه ای را درباره شرایط زندانیان سیاسی-عقیدتی و به طور خاص زندان رجایی شهر و سالن ۱۲ نگاشته اند، شرایطی که طی این سال ها منجر به مرگ و یا بیماری تعداد زیادی از زندانیان شده است. متن نامه را که در اختیار هرانا قرار گرفته است در زیر می خوانید:

خطاب به هم میهنان عزیز و همه وجدان های بیدار

باز هم فقدان یکی دیگر از یاران هم بندیمان را در حیرت و ناباوری به سوگ نشسته ایم…

گزاره هایی مانند “مرگ بر اثر سکته قلبی”، “مرگ بر اثر سکته مغزی” و مرگ بر اثر… به گزاره هایی عادی و رسمی تبدیل شده… و هیچگاه پاسخی برای چرایی آن ها داده نمی شود…

 


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 26 شهریور 1394 ساعت 22:16 | چاپ مطلب

در دفاع و حمایت از حرکت اعتراضی"جنبش علیه بیکاری"

اعلامیۀ سازمان سوسیالیستهای کارگری افغانستان 

در دفاع و حمایت از حرکت اعتراضی"جنبش علیه بیکاری" 

سازمان سوسیالیستهای کارگری افغانستان در ضمن حمایت قاطع از اکسیون اعتراضی فعالان جوان "جنبش علیه بیکاری"، اعلام می دارد که بیکاری و مصایبی که در اشکال متنوعی بشریت به آن مواجه است از تبعات بالفصل نظام مبتنی به کار مزدی یعنی نظام سرمایه داری است. نظام و طبقۀ حاکم در افغانستان و حامیان بین المللی آن مسبب تمام این فجایعی اند که طی این چهارده سال و به خصوص پس از مهندسی حاکمیت اسلامی- قومی به رهبری اشرف غنی و عبدالله عبدالله از مردم علی العموم و طبقات و اقشار محروم قربانی می گیرد. بیکاری گسترده و فقر و حرمان که امروز بر جامعۀ افغانستان مستولی است ناشی از سیاست و مناسبات نظم کاپیتالیستی است که "دولت وحدت ملی" نمی تواند از زیر بار مسؤولیت آن تبری بجوید. ثروت و منابع مالی عظیمی که در این کشور سرازیر شد بخش کلان آن ، در کنار غارت و چپاول همۀ هست و بود کشور، به جیب کسانی فرو ریخته شد که امروز بر مسند قدرت سیاسی و اقتصادی جامعه تکیه زده اند، در حالی که اکثریت محروم جامعه در فقر و تنگدستی به سر میبرند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 20 شهریور 1394 ساعت 22:13 | چاپ مطلب

شرح دادگاه عثمان اسماعیلی فعال کارگری

محمود صالحی

کارگران، تشکل های کارگری و مردم زحمتکش
همچنان که خود اطلاع دارید عثمان اسماعیلی یکی از اعضای هیئت اجرایی و سخنگوی کمیته دفاع از کارگران مهاباد در روز ۱۰/۶/۹۴ در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان سقز به اتهام عضویت در کمیته دفاع از کارگران مهاباد محاکمه شد.
عثمان اسماعیلی در دادگاه از طبقه کارگر و همه ستم دیدگان دفاع کرد و عضویت در کمیته دفاع را امری طبیعی برای خود و همه کارگران دانست.
کارگران :
بعد از یک و نیم ساعت محاکمه توسط قاضی شعبه اول دادکاه انقلاب سقز آقای سید جعفر رحیمی با تسلیم این دفاعیه محاکمه پایان یافت.

 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: چهارشنبه 18 شهریور 1394 ساعت 22:03 | چاپ مطلب