نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

در دفاع از ارزش‌ها و پرنسیب‌های انقلابی و کمونیستی به‌پا خیزیم

نگاهی به برخوردهای نادرست بهرام رحمانی بر علیه رفقای اتحاد سوسیالیستی کارگری
بنفشه کمالی 7 نوامبر  2011

مهمتر، دردناکتر و غیر قابل قبول تر از همه، سکوتِ کشنده و اعتراض نکردنِ تقریبا دسته جمعیِ افراد، سازمانها و تشکلات چپِِ انقلابی و سوسیالیستی، نسبت به حمله های کینه جویانه ،اتهامات و تخریبِ شخصیتِ رفقا ایرج آذرین و رضا مقدم میباشد که به شیوه ای بس مخرب، سیستماتیک و بر خلاف پرنسیبهای پرولتری و به شکلی نادرست و غیر رفیقانه از طرف بهرام رحمانی و بخشا کامنت گذاران ،صورت گرفته است. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 15 آذر 1390 ساعت 19:49 | چاپ مطلب

اعلام تشکیل «کمیته‌ی دفاع از رضا شهابی»

رونوشت به کارگران، تشکل‌های کارگری، رسانه‌ها و مسئولان قضایی

کارگران، مردم و وجدان‌های بیدار!

رضا شهابی کارگر و عضو هیأت‌مدیره‌ی سندیکای کارگران شرکت واحد از تاریخ 22 خرداد 1389 به مدت 19 ماه است که به دلیل دفاع از حقوق و مطالبات خود و کارگران در زندان اوین تهران، دربند است.

رضا اکنون ناراحتی و نارسایی در کبد و کلیه دارد و 4 مهره‌ی کمرش ضایع شده و اکنون نیمه‌ی چپ بدنش بی‌حس شده است و مطابق هشدار پزشکان احتمال فلج شدن او وجود دارد و تا کنون چندین بار اورژانسی به بیمارستان منتقل شده است . 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: یکشنبه 13 آذر 1390 ساعت 23:26 | چاپ مطلب

نیاز جنبش کارگری کدام است (2)

توضیح: در بخش اول این مقاله، مطلب «پیرامون مسایل و معضلات جنبش کارگری امروز» که «چکیده ی بحث و تبادل نظر عده ای (12 نفر) کارگر شاغل و بازنشسته ای است که سال های طولانی در بخش های مختلف صنعت کار و زندگی کرده اند» را معرفی کردیم و اقدام آنها را برای باز کردن این بحثها ارج گذاشتیم و ملاحظات خود را برای غنای بیشتر این بحثها در درون جنبش کارگری طرح کردیم. در قسمت دوم این مطلب به ایجاد تشکل کارگری در دو دوره متفاوت می پردازیم. 
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 3 آذر 1390 ساعت 14:17 | چاپ مطلب

نجات جامعه در گرو مبارزات کارگری است..

رژیم دیکتاتور جمهوری اسلامی از هر ترفندی برای سرکوب مبارزات طبقه کارگر استفاده می کند و با توصل به تمام ابزار ودستگاه های سرکوبگر خود دست به حمله گسترده علیه فعالین کارگری زده است. تشکلهای کارگری بدون هیچ تاملی سرکوب می شوند، رهبران کارگری که تنها بخاطر منافع بحق کارگران مبارزه می کنند به جرم های: «اخلال علیه امنیت و نظم عمومی کشور، تحریک به شورش و اعتراض،…» زندانی می شوند، کارگران در صورت اعتراض بخاطر حقوقشان با اینکه از داشتن نان شب خود هم محروم هستند از کار اخراج شده و برایشان جریمه های نقدی کمرشکن می بندند تا با به روز سیاه کشاندن خانواده های این کارگران، کمر آنها را بشکنند.  
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 1 آذر 1390 ساعت 22:38 | چاپ مطلب