X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

به مناسب بازگشت رضا شهابی به زندان , سخنی کوتاه در باره کمیته دفاع از رضا شهابی

رضا شهابی، کارگر مبارز، عضو هیئت مدیره و مسئول مالی سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه، پس از حدود سه ماه آزادی مشروط به زندان بازگشت. او را که به دلیل مبارزه برای دفاع از حقوق و مطالبات کارگران بیش از دو سال و نیم در شرایط بسیار دشوار و بیماری در زندان به سر برده و در روز ۱۸ دی ۱۳۹۱ برای ادامه معالجات خود موقتا آزاد شده بود، در روز ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ در آستانه اول ماه مه و در شرایطی که سرکوب و دستگیری و تهدید فعالین کارگری از سوی رژیم اسلامی شدت می گیرد به زندان بازگرداندند. آزادی موقت رضا شهابی با مقاومت جسورانه او که در تمام طول حبس بازنایستاد، و در پی ۲۳ روز اعتصاب غذا و درمان متحقق شد. بدون تردید همبستگی هم بندان در زندان اوین و فعالیتهای بسیاری از تشکل ها و فعالین کارگری و نهادها و افراد آزادیخواه در داخل و در خارج کشور که دفاع و حمایت از وی را سرلوحه مبارازت خود نموده بودند، در راستای آزادی موقت او موثر واقع شده بود. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 12 اردیبهشت 1391 ساعت 23:10 | چاپ مطلب

بیانیه شماره 1 شورای برگزاری مراسم روز جهانی کارگر سال 91

سال 91، سال تقویت داخلی و جهانی سازمان یابی و همبستگی کارگری

در آستانه‌ی روز جهانی کارگر، اول ماه مه سال 2012 و 11 اردیبهشت سال 91، روز همبستگی بین‌المللی طبقه‌ی کارگر قرار گرفته ایم. در سطح ایران و جهان اعتراضات کارگری در مقابل بی حقوقی هایی که نظام های سرمایه داری به کارگران تحمیل میکنند، هر چه بیشتر و بیشتر شده است. تجربه ی مبارزاتی طبقه ی کارگر در طول تاریخ به ما میگوید با آگاهی و تحلیل درست از وضعیت موجود باید بتوانیم جبهه ی خود علیه  سرمایه داری را تقویت کنیم، تا هم در کسب مطالبات معیشتی خود پیروز تر باشیم و هم بتوانیم یک قدم در راه سازمانیابی طبقاتی جلو تر رفته  و آمادگی بیشتری برای درهم کوبیدن اساس مناسبات سرمایه داری کسب کنیم و بتوانیم جهانی عاری از استثمار انسان بر انسان بنا کنیم. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: شنبه 2 اردیبهشت 1391 ساعت 19:15 | چاپ مطلب

زنان سرپرست خانوار

امروز جا دارد که نگاهی هم به زنان سرپرست خانوار داشته باشیم. در جامعه ای که برای گذران معیشت، همه اعضای یک خانواده می بایست دست به دست هم به انواع و اقسام مشاغل بپردازند تا بتوانند زندگی خود را در سطح نرم جامعه امروزی نگه دارند، زنان تنها که سرپرستی خود و خانواده تحت تکفل شان را بعهده دارند، در شرایطی ناامید کننده بسر می برند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 1 اردیبهشت 1391 ساعت 18:27 | چاپ مطلب