X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

جمهوری اسیدپاشان و تلاش برای تغییر قانون کار

“اتحادیه آزاد کارگران ایران” روز ٢٩ مرداد بیانیه‌ای در مورد تلاش رژیم اسیدپاشان برای اعمال تغییرات ضد کارگری تر در قانون کار صادر کرد. در این بیانیه آمده است: “بدنبال عقیم ماندن لایحه “حمایت از تولید” که در آن امنیت شغلی ما کارگران نشانه رفته بود اینبار دولت تدبیر و امید با جدیت تمام و مصممانه تر از دولتهای پیشین در پی ایجاد تغییرات ضد کارگری تر در قانون کار است.” 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 9 آبان 1393 ساعت 21:04 | چاپ مطلب

اعدام ریحانه ، ننگ دیگری بر پیشانی رژیم جمهوری اسلامی !

دیروز صبح ، شنبه سوم آبان ۱۳۹۳ ، ریحانه جباری بعد از هفت سال تحمل شرایط بسیار سخت زندان های جمهوری اسلامی ، در زندان رجایی شهر توسط دژخیمان جمهوری اسلامی اعدام شد و با این عمل ، برگ ننگین دیگری بر کارنامه سیاه و مملو از شکنجه و اعدام دولت روحانی افزوده شد. اعدام ریحانه جباری به رغم تمامی مخالفت های افکار عمومی علیه این حکم ناعادلانه ، خشم و نفرت مردم را هر چه بیشتر علیه مقامات حاکم و سیستم کثیف قضایی آن ها ، برانگیخته است. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 8 آبان 1393 ساعت 22:29 | چاپ مطلب

دربارە اسیدپاشیهای اصفهان و موضع رژیم اسلامی

ازهمان  سال ۱۳۵۸ یعنی چند ماه پس ازسرنگونی رژیم سلطنتی در ایران و برقراری رژیم جهل و جنایت جمهوری اسلامی در  ۲۲ بهمن۵۷  سردمداران رژیم جدید اسلامی علاوە بر جنایات بیشماری کە مرتکب شدند کوشیدند و بهر وسیلە ای متوسل شدند کە حجاب اجباری را در سراسر ایران باجرا در آورند و بانوان و دختران جوان را مجبور کنند کە در خارج از منزل، در بازار، در محل کار و اماکن عمومی  و لو در گرمای طاقت فرسای تابستان تهران یا خوزستان با حجاب کامل و بدن کاملآ پوشیدە ظاهر شوند. این سیاست غیر انسانی در طولتمام این سالها با مقاومت مداوم بانوان و دختران مواجه شدە و براحتی اجرا نشدە است. بگذریم کە عدە معدودی از خانمها بلحاظ شغلی یا اعتقادی با رژیم همراه شدە و درپیشبرد این سیاست با آن شریکند.و حتی در سرکوب مقاومت خانمها و هر نوع صدای آزادی خواهانە فعالانە شرکت داشتە اند. 


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 8 آبان 1393 ساعت 21:44 | چاپ مطلب

تجمع معلمان حق التدریس در مقابل مجلس اسلامی

با استناد به آمارهای رسمی و در کتاب های آمار آموزش و پرورش، “پیشینه تدریس معلمین غیررسمی در آموزش و پرورش ایران با عنوان روزمزد یا با پرداخت حق التدریس به  قبل از سال ۴۲ برمیگردد. طبق مصوب جلسه ۶۹۹سال۸۲شورای عالی آموزش و پرورش رژیم اسلامی و بند ۲/۱دستورالعمل ۹۵/۷۱۰سال۸۳درتعریف مربی پیش دبستانی آمده است، مربی کودک(پیش دبستانی)کسی است که مطابق ابلاغ رسمی از ادارات آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق، در یکی از مراکز پیش دبستانی و مهدهای کودک فرهنگیان به خدمت اشتغال داشته باشد و برابر اسناد و مدارک ثبت شده از منابع آموزش و پرورش حق التدریس یا حق الزحمه دریافت داشته باشد.” 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 6 آبان 1393 ساعت 23:14 | چاپ مطلب

زنده باد انقلاب اکتبر، زنده باد انقلاب کارگری

به مناسبت سالگرد انقلاب اکتبر

نود و هفت سال از انقلاب اکتبر گذشت. تحولی که ناقوس مرگ سرمایه داری را بصدا در آورد. با پیروزی انقلاب اکتبر طبقه کارگر در روسیه قدرت سیاسی و دولتی را بدست گرفت تا نظام سرمایه داری را واژگون سازد. رویدادی که لحظاتش تا به امروز مورد موشکافی موافقین و مخالفین زیادی در سراسر جهان قرار گرفته است. اگر چه طبقه کارگر توانست برای زمان کوتاهی قدرت را در دست نگه دارد، اما نفس قدرت گیری طبقه کارگر در یک کشور، تاثیرات عظیمی در سطح دنیا بجا گذاشت که زندگی توده های وسیع مردم از قرن بیستم تا به امروز را رقم زده است. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: دوشنبه 5 آبان 1393 ساعت 23:37 | چاپ مطلب

از کودکان کار تا بازنشستگان فولاد

جستجوی عبارت “اعتراض کارگران بازنشسته” در صفحه فارسی اینترنتی گوگل تعداد ۶۶۹ هزار صفحه خبری در این زمینه را جلوی روی شما باز میکند! فولادی های بازنشسته بخش مهمی  از  صفحات مربوط به دو ساله اخیر را بخود اختصاص میدهند. فولادی ها،  از اصفهان گرفته تا کرمان و خوزستان داستان نبرد خیابانی هشتاد هزار کارگر بازنشسته فولاد است که درب هر چه مجلس و استانداری  و  وزارت کار را درآوردند، خیابانها را بند آوردند تا حقوق معوقه دو ساله را ذره به ذره از گلوی دولت بیرون بکشند. اخبار کمابیش مشابه حکایت از سلسله پایان ناپذیر تحرکات اعتراضی در شهرهای مختلف و در سراسر ایران دارند که کارگران برای  دریافتی های محقر ماهانه در پیش گرفته اند.  
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: دوشنبه 5 آبان 1393 ساعت 19:17 | چاپ مطلب