X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

رهایی زنان، مرگ جمهوری اسلامی است!

طرح حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان “مطلقه” به شرط ازدواج دوم از سوی دولت مطرح شده و قرار است مجلس درباره آن تصمیم گیری کند.

معاون سابق دادستان تهران دراین خصوص افزود: “از آنجا که متاسفانه ما با آمار بالای طلاق در کشور روبرو هستیم و حتی بسیاری از عقدها قبل از شروع زندگی مشترک به طلاق منجر می شوند لذا چنین طرحی می تواند در جهت صیانت از حق و حقوق زنان بسیار موثر ومفید باشد.” 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 31 مرداد 1396 ساعت 20:20 | چاپ مطلب

رفقای کارگرچاره ما خودکشی نیست !

درگوشه و کنار و در خبرها آمده است که یکی ازرفقای کارگرکارخانه پارس خودرو به نام حسن قاسمی ۳۰ساله و دارای یک فرزند و ۱۲ سال سابقه کار، در محل کارش ، در کارخانه پارس خودرو با خوردن روغن ترمزدست به انتحار زده و ازقرارجان عزیزش از کف رفته است . بنا به گفته دوستان و همکاران این کارگر جان باخته ، فشردگی و شدت و سنگینی کار روزانه ، تهدیدهر روزه و مداوم عوامل کارفرما به اخراج و بیکار سازی ، جابجایی هر روزه از سا لنی به سالن تولید دیگر و در عین حال فقر و نداری از جمله عواملی بوده است که همه عرصه های زندگی را آنچنان برکار گر جان باخته تنگ کرده که به جان عزیزش پایان داده است .  
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: سه‌شنبه 31 مرداد 1396 ساعت 18:13 | چاپ مطلب

در دفاع از کارگران نیشکر هفت تپه

یورش نیرو های امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی به کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه ، یک بار دیگر تنیدگی نیروی سرکوب جمهوری اسلامی با کارفرمایان و سرمایه داران را به نمایش گذاشت و نشان داد که چگونه جمهوری اسلامی در دفاع از سرمایه داران، نیرو های انتظامی خود را وحشیانه برای قلع و قمع و سرکوب کارگران و خانواده های محروم و گرسنه آن ها می فرستد که تنها خواهان گرفتن حقوق انسانی و دستمزدهای عقب افتاده شان هستند. کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه مدت هاست که نسبت به عدم پرداخت دستمزدهای شان و همچنین عدم پرداخت حق بیمه های شان توسط کارفرما، به سازمان تامین اجتماعی معترض می باشند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: چهارشنبه 25 مرداد 1396 ساعت 19:29 | چاپ مطلب

حکم شلاق علیه کارگران دفاع عریان از صاحبان سرمایه است

علیرغم اعتراضات گسترده در مقابل حکم شلاق و اجرای آن علیه کارگران معدن آق دره ، بار دیگر دستگاه قضائی حکم شنیع و غیر انسانی شلاق را علیه شاپور احسانی راد از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و نماینده سابق کارگران کارخانه پروفیل ساوه صادر کرد.
جدای از اینکه شاپور احسانی راد هیچ جرمی جز دفاع از معیشت و بدیهی ترین حقوق انسانی خود و همکارانش مرتکب نشده است، صدور حکم شلاق در قرن بیست و یک با تمامی پیشرفتهای زندگی اجتماعی بشر امروز، توهین به شان و منزلت انسان و زنده کردن دوران بربریت و برده داری است. 


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: دوشنبه 23 مرداد 1396 ساعت 23:36 | چاپ مطلب

موج اعتراضات سراسری کارگران و زحمتکشان را با تشدید سرکوب‌های قرون وسطایی نمی‌توان پاسخ داد

اعتراضات بی وقفه کارگران، زحمتکشان و مردم تحت ستم در سراسر شهرها و استان‌های کشور هر روزه ابعاد وسیع تری می‌یابد و قدرتمداران در سردر گمی از حل بحران‌های اجتماعی رو به سوی بیشترکردن فشارها و سرکوب‌ها می‌آورند تا شاید از بحران‌های خود ساخته رهایی یابند. غافل از آنکه اگر چنین شیوه‌هایی پاسخ مشکلات بود، در این چند دهه باید نتایجش آشکار می‌شد. اکنون مردم ما و کارگران و زحمتکشان به حدی تحت فشار معیشت و زندگی روزمره هستند که شیوه‌های گذشته برخورد قدرتمداران را به هیچ گرفته و همچنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند زیرا که قدرتمداران نیز همچنان به چپاول اموال مردم و حقوق‌ها نجومی برای اعوان انصارشان ادامه می‌دهند و حاضر به پرداخت حق و حقوق مردم نیستند
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: دوشنبه 23 مرداد 1396 ساعت 23:06 | چاپ مطلب

قوه فاسد قضائیه رضا شهابی را مجددا به زندان برد

رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، دیروز، چهارشنبه 18 مرداد 1396 - 9  اوت 2017 مجددا زندانی شد. بهانه این بار باقی ماندن سه ماه از دوران محکومیتش بود.

 رضا شهابی 22 خردادماه 1389 در حین کار توسط مزدوران وزارت اطلاعات دستگیر شد. در بیدادگاه قوه فاسد قضائیه به دلیل عضویت در سندیکای کارگران واحد و دفاع از حقوق کارگران به شش سال زندان، هفت میلیون و پانصد هزار تومان جریمه نقدی و پنج سال محرومیت از فعالیت های سندیکایی محکوم شد. وی را 19 ماه در انفرادی 209 اوین نگه داشتند. رضا شهابی در اثر شکنجه از ناحیه گردن و کمر شدیدا آسیب دید و دو بار از ناحیه گردن و کمر تحت عمل جراحی قرار گرفت.  


ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 20 مرداد 1396 ساعت 16:57 | چاپ مطلب

زلزله سیاسی و آمادگی جنبش کارگری

شکافها در حاکمیت به شکل بیسابقه ای دهان باز کرده و بازار علت یابی آن گرم است. مبلغان مدافع روحانی ابتدا علت را عصبانیت طرف بازنده دانستند و در راستای “نرمالیزاسیون” حتی بر تقلبهای آشکار طرف مقابل تاکید نکردند. این پشیمانان از اعتراضات ۸۸ که به رژیم اسلامی ضربات اساسی زد، پذیرفته اند که تقلب بخشی جدایی ناپذیر از سیستم انتخاباتی رژیم اسلامی است. اینها درباره تقلب مقالات تحلیلی با اتکا به آمار وزارت کشور نوشتند که فاقد هر نوع اعتراض و انتقاد به تقلب بود تا نشان دهند که این بار تقلب به چه شکل مشخصی انجام شده است و طبعا تنها جهت اطلاع. 


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: چهارشنبه 18 مرداد 1396 ساعت 11:43 | چاپ مطلب

حداقل دستمزد و آرایش گرایشات جنبش کارگری!

مبارزه بر سر افزایش دستمزد همیشه یک رکن اصلی در مبارزه بین کار و سرمایه بوده و خواهد بود. تا زمانی نظام کاپیتالیستی وجود دارد این مبارزه نیز ادامه خواهد داشت. جنبش کارگری ایران نیز همواره و به فراخور شرایط و تناسب قوا این مطالبه را در مبارزات خود در دستور کار داشته است. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: یکشنبه 15 مرداد 1396 ساعت 00:54 | چاپ مطلب