نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

درباره مبارزه طبقاتی کارگران ایران

مطلبی که در این پست میخوانید، به قلم "رضا شهابی" و به نقل از سایت سندیکای شرکت واحد، که بدلیل طولانی بودن مطلب به صورت فایل پی دی اف برای راحتی شما خوانندگان عزیز قرار دادم.

درباره مبارزه طبقاتی کارگران ایران

«گسترده باد تشکلهای مستقل حوزه ای و سراسری کارگران»

«به امید گسترش صلح، عدالت، آزادی و برابری»

«زنده باد اتحاد و همبستگی طبقه کارگر»

تاریخ ارسال: یکشنبه 18 فروردین 1392 ساعت 17:01 | چاپ مطلب

مهندسی انتخابات همیشگی و ناگزیر است

جمهوری اسلامی با انتخابات همزاد شد. آیت الله خمینی از همان لحظۀ سقوط رژیم سلطنتی اصرار داشت که باید هر چه زودتر رفراندم سراسری برگزار شود تا مُهر تایید جامعه پای نظام اسلامی بنشیند. در ۳۴ سال گذشته نیز تا توانسته‌اند بساط انتخابات راه ‌انداخته‌اند؛ به طور میانگین هر سال یک انتخابات. اما در نظام فکری سران رژیم اسلامی: امت نیازمند قیم است و باید تابع مجتهدان و فقیهان و مقام ولایت باشد. کلام ولی فقیه فصل الخطاب است. منافع اسلام و اصول اسلامی بالاتر و برتر از هر چیز دیگر است و نظر و رای شهروندان باید کاملا تابع این منافع و اصول باشد. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: شنبه 17 فروردین 1392 ساعت 21:00 | چاپ مطلب

مشکلات اقتصادی و افزایش روز به روزآمارتن فروشی در تهران!

این روزها عملا خیابانهای اصلی تهران به جولانگاه روسپی ها و مشتریان دست به نقدشان با سنین مختلف و از هر طبقه و گروه اجتماعی تبدیل شده است.
حضور زنان و دختران فراری در خیابانها به معضلی تبدیل شده که برای پی بردن به آن فقط کافیست شبها در خیابان های بالای شهر، خیابانهای کددار، زیر پلها و…. حاضر شوی آنگاه ماراتون ماشینهای مدل بالایی را میبینی که یکی پس از دیگری برای خرید تن یک زن از یک دیگر سبقت میگیرند و پس از انتخاب سوژه ی مورد نظر خود و به تفاهم رسیدن سرقیمت این معامله به ظاهر غیر قانونی اما علنی از جلوی چشمتان دور میشوند، این در شرایطی ست که به ظاهر همه نهادهای حکومتی مرتبط با امنیت اجتماعی و ضابطان حفظ اصول ارزشهای اسلامی درصدد مقابله و پیشگیری از بروز چنین انحرافاتی در خیابانها و اماکن عمومی هستند، اما این عریانی در خرید و فروش تن در خیابانهای اصلی و پر تردد بیش از هر چیز بر سازمان یافته بودن و تحت کنترل بودن فروش روسپی در ایران صحه میگذارد. 
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: یکشنبه 11 فروردین 1392 ساعت 16:45 | چاپ مطلب