X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

کارگران ومبارزات اجتماعی

خواننده ای پرسیده است که “ایرادی که به شما می گیرند این است که بجای مبارزه برای آزادی کارگران، وقتتان را صرف فعالیت در عرصه‌های دیگری مثل زنان، اعدام، کودکان و غیره می کنید. جواب شما به این ایرادات و انتقادات چیست؟” 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 22 مهر 1393 ساعت 18:43 | چاپ مطلب

هر دم از این باغ بری می رسد!!

هنوز مسئله ی دخالت مستقیم جمهوری اسلامی به یکی از خصوصی ترین مسائل خانواده تمام نشده که این بارموضوع فرستادن زنان ازکار و اجتماع به کنج خانه را مطرح کردند، جمهوری اسلامی همچون طالبان و داعش می خواهد روز به روزعرصه را برای فعالیت و مشارکت زنها تنگ کرده وبا هرگونه حرکت سازماندهی شده که از جمله دستیابی به آزادی بیشتر وحقوق آنها باشد مخالفت و سرکوب می کند. از دیدگاه رژیم، وظیفه ی زن همسرداری و تربیت فرزندانش است و جای زن در خانه است .  
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 8 مهر 1393 ساعت 15:03 | چاپ مطلب

چند نکته در حاشیه اعتصاب کارگران معدن بافق

دومین اعتصاب  پنج هزارنفرازکارگران معدن سنگ آهن بافق پس از شانزده روز خاتمه یافت وبرای کارگران و فعالین کارگری دست اندرکارجنبش کارگری تجاربی عملی را بر جای گذاشت که قاعدتا می بایست مورد ارزیابی قرار گیرد. اینجا و در حاشیه آن به چند نکته اشاره می شود که شاید بتواند مکمل ارزیابی ازچنین حرکتی واقع شود.  
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: دوشنبه 7 مهر 1393 ساعت 20:37 | چاپ مطلب

تاریخچه جنبشِ سوسیال دمکراسی و کارگری در سوئد

تاریخ سیاست اجتماعی در سوئد، تاریخ کشوری است که نشان میدهد که چگونه گام به گام یک جامعهء طبقاتی کهنه و خشن به یک جامعهء مرفه و دمکراتیک تبدیل میشود. همگامی و هم پیمانی سوسیال دمکراتها و اتحادیهء سراسری کارگری در این کشور، نخستین گام و اقدام جدی و کارساز برای پیشرفت و استقرار رفاه اجتماعی برای عموم شهروندان در این کشور محسوب میشود. 
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: یکشنبه 6 مهر 1393 ساعت 22:44 | چاپ مطلب

از فقر تا سرکوب مردم برای حفظ جمهوری اسلامی!

هم میهنم بیشتر از سی‌ و پنج سال است که ما مردم ایران در زیر سایه‌ شوم حکومت اسلامی تنها درد و رنج دیده‌ایم. روزی نیست که خبری درد آور نشنوید و لحظه‌‌ای نیست که برای امرار معاش رنج نبرید.آنهایی که در بطن جمهوری اسلامی هستند و یا با مزدوری برای این رژیم امرار معاش میکنند،از این جامعه خارج هستند و با شهامت می‌‌توانم بگویم که از مردم ایران نیستند.کسی‌ که شقاوت،آدمکشی و استبداد و مردم آزاری را مرتکب می‌‌شود و یا این‌ها را روا می‌داند ،نمی‌ تواند از مردم باشد،هر چند که این جماعت اندک و در اقلیت هستند ولی‌ متأسفانه ،شقاوت و خشونت به خودی خود قدرت آور است و یا به عبارت دیگر به قدرت رسیدن با سرکوب و آدمکشی امری ساده است. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: شنبه 5 مهر 1393 ساعت 23:06 | چاپ مطلب

واکنش های متفاوت به مجازات زندان و شلاق برای کارگران!

هفته گذشته خبر محکوم شدن ۴ کارگر پتروشیمی رازی به شش ماه حبس و پنجاه ضربه شلاق به دلیل شرکت در اعتراض های کارگری سال ۹۲، واکنش های متفاوتی را به دنبال داشت. حکم هائی که البته چیز تازه ای نبوده و در سال های اخیر بارها برای بسیاری از کارگران و فعالین کارگری به عناوین مختلف صادر گردیده است. در حالی دادگاه، محکوم شدن این کارگران را بر اساس شکایت کارفرما اعلام کرده که پیش تر مدیر روابط عمومی پتروشیمی رازی مدعی شده بود که ” نه ما از کارگران شکایت کردیم و نه آنان از ما، بلکه یکی از ارگان‌های ذیربط از طرفین شکایت کرده است. این چهار کارگر نماینده کارگران هستند، اما آقایانی که از ارگان ذیربط به کارخانه می‌آمدند و شعاردادن آنان را می‌دیدند، اسامی‌شان را یادداشت کردند.”!  
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: شنبه 5 مهر 1393 ساعت 21:08 | چاپ مطلب

حسن روحانی برگزار می‌کند: “ضیافت شام در اوین” به‌صرف شکنجه، زندان و اعدام

حسن روحانی در پاسخ به سؤال یکی از حضار که پرسید: «شما در مراسم شام پارسال گفتید همه ایرانی‌ها بیایند ایران. غنچه قوامی آمد و دستگیر شد»، با لودگی جواب داد: “امسال هم بیایید شام”. او همچنین در جواب سؤالی که علت دستگیری و زندانی شدن سازندگان کلیپ هپی را پرسید، گفت این مسئله مهمی نیست و ما برای مسائل مهم‌تری آمده‌ایم؛ و در ادامه جرم آن‌ها را ساخت کلیپ و شادی کردن ندانست و گفت مسائل دیگری علت بازداشت آن‌ها شده است
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 4 مهر 1393 ساعت 18:13 | چاپ مطلب

پیرامون چالشهای جنبش کارگری و رسالت تاریخی رهبران عملی

سرمایه داری عقب مانده ایران در اوج ناتوانی، استیصال و بحران همه جانبه قرار گرفته است اما با تمام تضادها و تناقضات درونی خود با یورش و تعرض وحشیانه به معیشت و زندگی میلیونها کارگر امان آنها را بریده است کارگرانی که هر روز لت و پار می شوندبا چنگ و دندان، با اعتصاب، اعتراض و تجمع آخرین تلاششان را برای ادامه زندگی و بقا بکار می برنداما هر قدمی به جلو میگذارند در کلیت خود دهها قدم به عقب رانده می شوند و این معما و پارادوکس حیرت انگیز و حل نشدنی نشان می دهد یک جای کارلنگ می زند. پرسش اینجاست با همه پیشروی طبقه کارگر و به نوعی کل جامعه و فشار  کمرشکن برحاکمیت سرمایه و اوج بن بست و فروپاشی آن، طبقه کارگر به موازات این پیشروی ، چرا از انسجام و تشکل در خور و شان خود که بتواند در ابعاد اجتماعی وسیاسی او را نمایندگی کند برخودار نیست؟ 


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 3 مهر 1393 ساعت 23:26 | چاپ مطلب