X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

“تعامل و تعادلی” که در انتظار کارگران است

سخنان روحانی درباره عملکرد صد روزه دولت او واکنش‌های مختلفی‌ را برانگیخته است. بسیاری به نحوه سازمان دهی‌ روابط عمومی دولت و انحصاری بودن مصاحبه او با صدا و سیمای جمهوری اسلامی اعتراض کرده اند. اصول گرایان سخنان او را سیاه نمایی کل نظام خوانده اند، و حامیان احمدی‌نژاد نیز خشم خود را پنهان نکرده اند. بخش مهمی‌ از سخنان او و همچنین بخش قابل توجّهی از بخش اقتصادی گزارش ۱۰۰ روزه او که در تارنمای ریاست جمهوری درج شده به لیست کردن اقدامات احمدی‌نژاد اختصاص پیدا کرد. 
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: یکشنبه 10 آذر 1392 ساعت 21:58 | چاپ مطلب

دولت باید به خواست و مطالبات کارگران احترام بگذارد

کانون مدافعان حقوق کارگر – چرا همه‌ی وعده‌های دولت جدید به زحمتکشان خاک می‌خورد؟ سه ماه از برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور می‌گذرد، سه ماهی که زمان انتظار رای‌دهندگان برای گذر از بحران‌های اقتصادی بود. اما این سه ماه برای کارگران جنبه‌ی دیگری نیز داشت. انتظار تصحیح مصوبه‌ی دستمزد که در آخرین ماه‌های عمر دولت دهم در شورای عالی کار سترون ماند و با افزایشی توهین‌آمیز و غیر‌منصفانه مواجه شد، چندان که این افزایش حقوق حتی نیمی از تاثیر تورم بر قدرت خرید کارگران را هم جبران نکرد.  
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 8 آذر 1392 ساعت 23:55 | چاپ مطلب

آیا موج اعدامها می تواند مردم را به عقب نشینی وارد؟

پنجم آذر ۲۰۱۳ همچون جمعه خونین ۷  آبان امسال، روز سیاه دیگری برای مردم ایران بود. در روز چهارشنبه پنجم آذر ۱۱ نفر از زندانیان قزل حصار توسط جلادان اسلامی اعدام شدند. موج اعدامها در سرتاسر ایران همزمان با خبر مذاکره و توافقات با قدرتهای بزرگ هم چنان ادامه دارد. زندانیان سیاسی زندان قزل حصار از روز ۴ آبان و همزمان با بردن این ۱۱ زندانی به سلولهای انفرادی خطر را متوجه شده بودند. تعداد  ۱۸۰۰ نفر از زندانیان این زندان در حمایت از این ۱۱ نفر و برای نجات جان آنها اعتصاب غذای خود را شروع کردند. همزمان با این اعتصاب، خانواده زندانیان محکوم به اعدام با حمل پلاکاردهایی با عناوین چرا اعدام و نه به اعدام در جلو زندان و روز بعد از آن در جلو مجلس اسلامی تجمع کردند. اما رژیم اسلامی برای زهر چشم گرفتن از جامعه و برای مقابله با هر گونه حرکت اعتراضی دست به عمل پیشگیرانه می زند دستگاه جنایت و ادمکشی را به جان زندانیان انداخته است. 
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 7 آذر 1392 ساعت 22:13 | چاپ مطلب

تفکیک جنسیتی خشونتی آشکار بر علیه زنان

۲۵ نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت بر علیه زنان ، فرصتی دوباره بدست می دهد تا بیلانی ازوضیعت زنان داشته باشیم. متاسفانه هنوز هر روزه زنان زیادی در سراسر دنیا به قتل میرسند ، سوزانده می شوند،مورد شکنجه وتجاوز قرار می گیرند، سنگسار می شوند ودر یک کلام حق حیات و زندگی شان تنها به دلیل زن بودن در معرض تهدید قرار می گیرد. قربانیان خشونت در همه جا ، در میان مردمی از هر رنگ و نژاد ومذهبی هستند. طبق گزارش سازمان ملل مرگ زنان بر اثر خشونت بیشتر ازمرگ با بیماری سرطان ویا تصادف در جاده ها است. 
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: دوشنبه 4 آذر 1392 ساعت 20:03 | چاپ مطلب