X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

محمود صالحی آزاد شد!

محمود صالحی که به ناراحتی شدید کلیوی دچار است، بعد ٣٢ روز و دوبار دیالیز بدلیل ممانعت از دسترسی به داروهایش، شنبه نهم خرداد برابر با ٣٠ مه ٢٠١۵ از زندان آزاد شد. 
وی همراه با دهها فعال کارگری از تهران و سنندج تا مهاباد و … قبل از اول مه و به عنوان اقدامی پیشگیرانه جهت ممانعت از هر تجمع کارگری دستگیر شدند و هنوز هم تعدادی از آنها در زندان اند.
این در شرایطی است که جناب محجوب و همپالگی هایش در خانه کارگر، به نام روز کارگر به کمک همان کسانی که چنین بلایی را سر محمود صالحی آورده اند، با امکانات فراوان، جمعیتی کرایه ای را به تهران گسیل دادند و بانرهای از پیش آمده را در دفاع از دولت روحانی به گردنشان آویزان کردند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: چهارشنبه 13 خرداد 1394 ساعت 02:51 | چاپ مطلب

“گور پدر کارگر!” درباره سوانح محیطهای کار در ایران

این عبارت با همه تلخی و محتوای لمپنانه آن، بر پرچم ظفر نمون بورژوازی در ایران نقش بسته است. این عبارت جوهره سیاستهای کارگری دولت، این عبارت مخرج مشترک پلاتفرم دولت و مجلس و کل بورژوازی ایران، این عبارت لب کلام دنیای رسانه های تازه بدوران رسیده اقتصاد سیاسی در ایران است که در خطاب به کارگر ساده ترین مفاهیم انسانی را به طاق فراموشی میسپارند. سوانح محیط کار یک عرصه از نمایش این پرچم است و خبر هفته قبل تر مبنی بر کشته شدن دو کارگر در شرکت لوله گاز میاحی در اهواز نمونه گویایی در این زمینه میباشد: 
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: سه‌شنبه 12 خرداد 1394 ساعت 15:48 | چاپ مطلب

کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد

تعرض و تهاجم گسترده دولت اسلامی حاکم بر ایران به معیشت و منزلت کارگران و زحمتکشان کشورمان به هیچ وجه امر تازه ای نیست بلکه پدیده ای همزاد جمهوری اسلامی در تمامی طول موجودیت آن بوده است.
ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، به معنای واقعی یک جهنم سوزان و یک زندان بزرگی برای اکثریت شهروندان جامعه‌مان است. در چنین موقعیتی نه تنها زندانیان سیاسی، بلکه بسیاری از انسان‌ها به دلایل اجتماعی و اقتصادی در زندان‌ها هستند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: یکشنبه 10 خرداد 1394 ساعت 21:16 | چاپ مطلب

کارگران کارخانه فولاد زاگرس! تصمیم اداره کار قروه را ناکام کنید!

اخیرا اداره کار قروه بر حکم اخراج کارگران کارخانه فولاد زاگرس پافشاری کرده و با همکاری کارفرما و تعدادی از نهادها قصد اجرای این حکم را دارد. کشمکش و اعتراض کارگران فولاد زاگرس با اداره کار، شهردار و کارفرمای کارخانه برای احقاق و تامین حقوق بیکاری سابقه ای طولانی دارد. در  ٢٩ شهریور ماه ٩٣ اتحادیه آزاد کارگران ایران با تیزبینی و با احساس مسئولیت و در دفاع از مطالبات کارگران با انتشار اطلاعیه ای روند اخراج و توطئه های نهادهای دولتی و کارفرماها را افشا و اعلام کرد. با باز خوانی این اطلاعیه مهم و ارزنده جنبش کارگری و کارگران فولاد زاگرس به عمق توطئه های اداره کار بیشتر آشنا شده و میتوانند با درسگیری از این اطلاعیه آنرا چراخ راهمنای تداوم اعتراضات خود کنند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 1 خرداد 1394 ساعت 20:26 | چاپ مطلب