X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

محاکمه فعالین کارگری پیش درآمد تصویب لایحه ضدکارگری اصلاح قانون کار است

قرار است فردا سه شنبه ۲۷ مهرماه بررسی لایحه ضد کارگری اصلاح قانون کار، توسط کارگزاران مجلس رژیم بررسی شود. این رویداد به دنبال آن اتفاق می افتد که دولت حسن روحانی علی رغم اعتراضات گسترده کارگران و فعالین جنبش کارگری در داخل و خارج از کشور، حاضر به پس گرفتن لایحه ضد کارگری اصلاح قانون کار نشد. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: دوشنبه 26 مهر 1395 ساعت 23:57 | چاپ مطلب

سال تحصیلی جدید و موقعیت کودکان افغانستانی مقیم ایران !

بارها در مورد زندگی فلاکت بار پناهندگان افغانستانی را در ایران از جانب رژیم اسلامی شنیده و گزارشات دردناکی در این سالهای متمادی شرایط جنگی و آوارگی مردم افغانستان پخش گردیده و جریانات بظاهر حقوق بشری هم در اینمورد چه گزارشاتی و یا مستنداتی منتشرکرده اما مگر دست اندرکاران این رژیم وقعی بدان نهاده اند ؟ 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: چهارشنبه 21 مهر 1395 ساعت 14:23 | چاپ مطلب

مصیبتی بنام اصلاح طلبان

گروه اصلاح طلبان که بعد از روی کار آمدن دولت خاتمی با تشکیل چند حزب وگروه به وجود امدند در فضای سیاسی ایران ،فراز وفرودهایی داشته اند.اما آنچه مراد منست اینست که این گروه بنام اصلاح طلبی لطمات فراوانی بر اقشار و گروههای مختلف و بخصوص طبقه کارگر وارد ساخته اند.اولا اینها خود را جز الیت جامعه می خوانند و نگاه تحقیر امیزی نسبت به طبقات فرودست و کلا کارگر دارند. هنوز جمله عباس عبدی در مورد انتخابات ۸۸از یادم نرفته است که”اگر رای ما همان ۱۳میلیون باشد کیفیت رای ما از رای احمدی نژاد بالاتر است .چرا که ارا ما مملو از نخبه ودکتر ومهندس و غیره است”مفهوم مخالف ان اینست که ارا احمدی نژاد بی کیفیت است چرا که اقشار تهیدست و روستایی و کارگر ،مهمترین پایگاه رای ایشان بوده است. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 15 مهر 1395 ساعت 12:42 | چاپ مطلب

آموزش و پرورش طبقاتی و آموزش و پرورش غیرطبقاتی


به مناسبت آغاز سال تحصیلی

از آن هنگام که جامعه ­ی انسانی در مقابله با طبیعت توانست زندگی جمعی را تجربه کند و برای رو­در­رویی با بلایای طبیعی و زنده ماندن در برابر حوادث، ضرورت بقای نسل را فرا گرفت، امر آموزش از پدران و مادران به فرزندان و انتقال تجربه از نسلی به نسل دیگر موضوعی با اهمیت بود. هرچند آموزش شیوه­ ی زندگی از نسلی به نسل دیگر در همه­ی جانداران به­ نوعی وجود دارد، اما این امر در انسان به عنوان تکامل یافته­ ترین موجود زنده و دارای مغز متفکر به ­تدریج به صورت امری تدوین یافته و هماهنگ در­آمد و آموزش و پرورش را برای مقابله با مشکلات زندگی اجتماعی و مقابله با نیروهای طبیعت و رام کردن جهان پیرامونی و تداوم زندگی اجتماعی، به امری ناگزیر برای بقای نسل و تداوم تمدن بشری درآورد. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 9 مهر 1395 ساعت 17:33 | چاپ مطلب

دفاع از قانون کار جمهوری اسلامی به بهانه شرکت درپراتیک اجتماعی

بحث و گفتگو درباره لایحه اصلاحیه قانون کار درچند هفته گذشته یکی ازمسایل مهم درجنبش کارگری بوده است. دراین مورد اتحادیه آزاد کارگران ، سندیکای کارگران شرکت واحد و عده ای ازفعالین کارگری و صاحب نظران در مسایل کارگری درباره این حمله دولت روحانی به زندگی ومعیشت کارگران پرداخته اند. منجمله بهروز خباز دراین رابطه چندین مصاحبه تلویزیونی داشته است. اوبا انتقاد از آن دسته از فعالین و صاحبنظران درمسایل کارگری که قانون کار فعلی را ارتجاعی میدانند میگوید که اینها با اینکار خود بی عملی درجنبش کارگری را دامن میزنند و از آنها میپرسد که پس تکلیف “شرکت در پراتیک اجتماعی” چه میشود. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: چهارشنبه 7 مهر 1395 ساعت 19:10 | چاپ مطلب