X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

ضرورت اتحاد سراسری طبقه کارگر برای افزایش دستمزدها

امسال نیز مثل سالهای قبل سر و صدای زیادی حول حداقل دستمزد در رسانه ها راه انداخته اند تا نرخ تورم اعلام شده از سوی دولت و بانک مرکزی را مبنای افزایش دستمزدهای سال ۹۴ قرار دهند و تعرض به سفره خالی کارگران را با شروع سال جدید آغاز نمایند. دولت روحانی و بانک مرکزی اعلام کرده اند که تورم به پائین تر از ۲۰ درصد رسیده و در ماه بهمن نیز به ۱۷ در صد کا‌هش مییابد. اعلام این رقم و بحث حول ۱۴ درصد افزایش دستمزدها در سال ۲۰۱۴ و در بهترین حالت همانند سال قبل با رفت و برگشت بین دولت و کارفرمایان و چانه زنی نمایندگان ضد کارگری شورای عالی کار چند درصد دیگری نیز مطابق نرخ جعلی تورم بانک مرکزی به دستمزدها میافزایند تا آنرا به ۱۷ درصد برسانند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: چهارشنبه 24 دی 1393 ساعت 02:40 | چاپ مطلب

پیروزی یک اعتصاب، دستاورد کل طبقه کارگر است!

اعتصابات کارگری برای اعتراض به دستمزدهای کم، تامین بیمه های اجتماعی و بیمه بیکاری، علیه حقوق های معوقه، علیه اخراج و … می توان گفت در ایران روزمره است. تنها در یک هفته اخیر کارگران پارس خودرو، شرکت واحد، معدن سنگرود، واگن پارس اراک و …، تحصن و اعتصاب خود را برای تحقق مطالباتشان سازمان دادند. این روندی است که کارگران بخشهای مختلف صنایع ومعادن و شرکت ها علیه بیحقوقی و ستم و استثمار کارفرماها و حامیان دولتی شان ادامه داشته است.  
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 23 دی 1393 ساعت 21:38 | چاپ مطلب

ثبت برگ دیگری از جنایتی بزرگ در کارنامه اسلام سیاسی!

ثبت برگ دیگری از جنایتی بزرگ در کارنامه اسلام سیاسی!
تهاجم تروریستی تروریست های اسلامی به دفتر هفته نامه شارلی هبدو در پاریس، دنیا را لرزاند و وجدان بشریت را بشدت جریحه دار کرد و خشم و انزجار مردم جهان را برانگیخت. کشتار کارکنان این هفته نامه، اقدامی سازمانیافته و هدفمند از سوی ارتجاع و در ضدیت با آزادی بیان و اندیشه در جنایتبارترین شکل ممکن بود. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 19 دی 1393 ساعت 21:29 | چاپ مطلب

مردم آزادیخواه !چشمان نیما، تنها فرزند بهنام ابراهیم زاده در انتظار باباست

هر سال در چنین روزهائی ( منظورم در آستانه سال تازه میلادی) است، طراحان امنیت ملی جمهوری اسلامی و شکنجه گران میدانی این رژیم غرق در منجلاب فساد و آدم کُشی، فرصت را غنیمت شمرده و فشار بر کارگران مبارز و حق طلب را افزایش می دهند. دستگیریها را شدت می بخشند، در زندانها با پرونده سازی برای زندانیان، زندانها و محاکمات دیگری برپا می کنند. زندانیان را در نهایت وحشیگری با انتقال به بند زندانیان خطرناک تحت شدیدترین فشارها و حمله های روانی و جسمی قرار می دهند. در همین روزها شاهد دستگیریهای بیشتر فعالین کارگری در سنندج هستیم.

 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: یکشنبه 7 دی 1393 ساعت 23:10 | چاپ مطلب

افزایش بهای نان، تعرض جدید جمهوری اسلامی به معیشت توده ها

در اوایل آذر ماه، دولت ” امید و تدبیر” روحانی، با ادعاهایی همچون “بهبود کیفیت نان” و حل مشکل “افزایش هزینه های نانوایان” مجوز افزایش قیمت نان به میزان حداقل ۳۰ درصد را صادر کرد. با اعلام این تصمیم از زبان سخنگوی دولت، بلافاصله نرخ نان به صورت تصاعدی در سراسر کشور بالا رفت و بر طبق گزارشات منتشره، در برخی از شهرها نظیر شیراز، نرخ نان عرضه شده در نانواییها تا ۱۰۰ درصد و در نقاط دیگر حتی تا ۲۰۰ درصد افزایش یافت. تا جایی که بهای یک عدد نان بربری در برخی نقاط کشور به هزار تومان و نان لواش به ۳۰۰ تومان هم رسید. چند روز پس از اعلام این تصمیم، گزارشات منتشره در شبکه های اجتماعی روشن ساختند که علیرغم ادعای بهبود کیفیت نان نه تنها تغییری در کیفیت نان بوجود نیامده بلکه هر روز کیفیت نانی که در اختیار مردم قرار می گیرد بیشتر نزول کرده و می کند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: جمعه 5 دی 1393 ساعت 21:24 | چاپ مطلب