X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نان و گل سرخ

ما در اینجا از دغدغه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه می گوئیم...

کمک مالی ادامه سیاست از راهی دیگر

با علنی شدن دریافت کمک های مالی جریانات سرمایه داری و پرو غربی، بحث در مورد استقلال مالی طبقه کارگر و کمک های مالی بالا گرفت. اسانلو و اتاق فکر او هرگز فکر نمی کردند که تلاش برای درست کردن لخ والسایی از اسانلو برای ایران  تا بدین حد با واکنش جناح چپ جنبش کارگری و سوسیالیست ها و دیگر پیشروان کارگری روبرو شود. آنها پتانسیل های موجود در جنبش کارگری را دست کم گرفتند و با موج مقاومت روبرو شدند. به همین دلیل نه تنها اسانلو تقریبا هر یکی دو روز یکبار در این مورد حرف می زند و برنامه اجرا می کند، بلکه دیگر متحدینش نیز به کمک آمده و همه دست به کار شده اند. حشمت رئیسی، مهدی کوهستانی، محمد فتاحی و… همگی در دفاع از او حرف زدند یا نوشتند و تی وی آمریکا برنامه های پالتاکی با شرکت او انجام داد و نه فقط در این رابطه، بلکه فراتر از آن به عنوان یک رهبر و نماینده جنبش کارگری در مورد کارگران معادن و غیره با او به صحبت نشستند. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: یکشنبه 29 تیر 1393 ساعت 20:49 | چاپ مطلب

در مورد اعتصاب غذاى رضا شهابى

بابی سندز:
“به جای اینکه به من فشار بیاورید که دست از اعتصاب غذا بردارم بروید از دولت انگلیس بخواهید که دست از سر ما بردارد.”

یکمشت سوسیال دمکرات و جریانات “کارگری” دارن از شهابی می خواهند که به اعتصاب غذایش پایان دهد… نامه سرگشاده می دهند. در واقع آنها سعی می کنند که اعتصاب غذای شهابی را بشکنند! 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: یکشنبه 22 تیر 1393 ساعت 23:59 | چاپ مطلب

آسییب شناسی کودکان کار

مقدمه
می توان یک تعریف ساده اما در عین حال جامع از کودک کار ارائه داد. کودکانی که برای تامین هزینه ی معشتی خود وخانواده کار می کنند را کودکان کار می گویند.این تنها یک تعریف برای شروع ان مقاله است.اما مهم ان است که یک کودک بجای صرف وقتش برای تحصیل و بازی در دنیای کودکانه ی خود مجبور است لباس یک بزرگ سال را به تن کند و برای تا مین هزینه ی معیشتی خود یا خانواده به دنیایی غیر از دنیای خود پا گذارد.  
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 10 تیر 1393 ساعت 20:22 | چاپ مطلب

زنان پا پس نمیکشند و در صف اول مبارزه علیه رژیم اسلامی اند!(از ایران تا برزیل)

در هفته گذشته تب و تاب مسابقات فوتبال در برزیل تا مسابقات والیبال در ایران شور و هیجانی را در میان مردم ایران به وجود آورده بود. مردم ایران در این سالها نشان دادند که همیشه دنبال بهانه ای برای شادی و ریختن در خیابانها و پایکوبی هستند از این فرصتها هم استفاده کرده اند. بخشی از مردم، عده ای آگاهانه و عده ای ناآگاهانه، پرچم جمهوری اسلامی این نماد جرم و جنایت را در حمایت از تیم ملی ایران (فوتبال و والیبال) بلند کردند. در این زمنیه در شماره ۱۳۰ نشریه آزادی زن، شهلا نوری به درست آنرا نقد کرده است. بحث من در این نوشته در رابطه با حضور زنان و اتفاقاتی در حاشیه این بازیهاست، از جمله ممنوعیت ورود زنان به استادیوم (حتی زنان خبرنگار به ورزشگاه آزادی)، و در نقطه مقابل آن اعزام تیمی از بازیگران ایران (زن و مرد) و سفیر و اوباش جمهوری اسلامی به برزیل برای دیدن بازیهای فوتبال در جام جهانی.  
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: دوشنبه 9 تیر 1393 ساعت 17:09 | چاپ مطلب

“٣٠ خرداد” فقط یک تاریخ نیست،اسم جنایتی هولناک بر علیه بشریت است!

تاریخ بشر نسل کشی ها و جنایات فراوانی به خود دیده است . دهه ۶٠ در ایران یکی از آنهاست و برای ما قربانیان مستقیم اش تلخ ترین و دردناک ترین آنهاست . هزاران خانواده قربانی جنایات جمهوری اسلامی پس از گذشت دو دهه هنوز کمر راست نکرده اند! بسیاری هم حتی اجساد بستگانشان را تحویل نگرفته اند و از محل دفن آنها بیخبرند! جنایاتی که فیلم ها و کتابها باید در موردش ساخت و نوشت . در ٣٠ خرداد ١٣۶٠٠ حاکمیت تازه به قدرت رسیده جمهوری اسلامی برای  یکسره کردن قدرت و شکست انقلابیون ، جنایاتی هولناک را آغاز کرد. روزانه دها انسان را به جوخه های اعدام می سپرد، گاهاحتی فاصله دستگیری تا اعدام یک یا دو روز و شاید کمتر بود.  
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: یکشنبه 8 تیر 1393 ساعت 21:36 | چاپ مطلب

آیا نظام فعلی جهانی می‌تواند کار کودکان را لغو کند؟

به مناسبت ۲۲ خرداد روز جهانی مبارزه برای لغو کار کودک

با توجه به آن که سال نهادهای بینالمللی مبارزه‌ای را برای لغو کار کودکان شروع کردهاند و سابقه‌ی ممنوعیت کار کودکان به سال‌ها پیش برمی‌گردد، اما شاهد آن هستیم که نه تنها در این زمینه موفقیتی حاصل نشده بلکه در بسیاری جهات عقبگرد نیز شده است. پارلمان انگلستان در سال ۱۸۴۸ کار کودکان را ممنوع اعلام کرد. این ممنوعیت به دنبال آن صورت گرفت که سال‌ها مبارزات و اعتراضات کارگری در برابر بی‌حقوقی کودکان کارگر جامعه را فرا گرفته بود و گزارش بازرسان حاکی از آن بود که استثمار وحشیانه کودکان به وسیله‌ی سرمایه‌داران نوخاسته آن چنان شدید است که ممکن است نسل آینده دچار کمبود نیروی انسانی شود. 
ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: چهارشنبه 4 تیر 1393 ساعت 18:51 | چاپ مطلب

حضور در اجلاس زنان، دستاوردی برای رژیم یا برای زنان؟!

امسال بیست و سومین اجلاس زنان در سه روز با شعار ”زنان؛ طراحی مجدد اقتصاد و جامعه“ در پاریس آغاز به کار کرد. در این اجلاس رئیس جمهور و وزرای ٨٠ کشور حضور داشتند که رژیم اسلامی هم برای اولین بار یکی از ٨٠ کشور شرکت کننده در این اجلاس بود. 

دولت روحانی با شعار دولت تدبیر و امید و با کلیدی در دست، از اصلاح طلبان داخل و خارج گرفته تا دول غربی و آمریکا، را شیفته و مجذوب لبخند ریاکارانه اش کرده. درحالی که چشم امید بورژوزای غرب به روحانی دوخته شده و مدیای غرب و خود روحانی دم از بهبود شرایط زنان و حقوق زن می زنند اما وضعیت زنان در ایران هر روز بدتر و قوانین سخت گیرانه تر و مرتجع تری بر علیه شان تصویب می شود و حلقه ی زندگی برای زنان تنگ تر و تنگ تر می شود.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: سه‌شنبه 3 تیر 1393 ساعت 22:03 | چاپ مطلب